Hakkımızda

Yarım Asırdan beri Tekstil Sektöründe alım satım şeklinde faaliyet gösterirken 1993 yılında Denizli’de “ÜNÜVAR TEKSTİL TİC.SAN LTD ŞTİ” adıyla üretime başladık. Bu tarihten sonra hızlı bir sanayileşme sürecine girdik. Denizli Organize sanayi Bölgesinde 9.000 m2 kapalı, 4000 m2 açık alan olmak üzere toplam 13.000 m2 alanda Dokuma- Haşıl Çözgü ve Örme Kumaş üretimi yapılmaktadır.
Tesislerimizde 32 adet Armürlü 2.80 cm ve 3.60 cm Dokuma Tezgahı, 4 adet Süprem Örme ve 1 adet haşıl çözgü ve 1 adet konik çözgü makineleri bulunmaktadır.
Ürün Yelpazemiz; Nevresimlik Baskılı Kumaş, Düz Boyalı Kumaş, Örme Havlu, Penye Kumaş, Döşemelik Kumaşlardan oluşmaktadır.
Ayrıca Uyku Seti, Yorgan, Nevresim Takımı, Havlu Çarşaf, Penye Çarşaf takımlarının üretimi de devam etmektedir.
Bu ürünler “LALEZAR”, “MELİSSA”, SELVINIA” Tescilli Markaları adı altında Dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat yapılmakta ve iç pazarda da satılmaktadır.
Ünüvar Tekstil Aylık 600.000 metre kumaş üretimi, yıllık 6 Milyon’a varan ihracatı ile istikrarlı bir şekilde hedefe doğru ilerlemektedir.
Kaliteyi kendisine prensip edinen Firmamız önümüzdeki yıllarda yeni yatırımlarına devam ederek büyümesini ve ülke ekonomisine olan katkısını aynı çizgide devam ettirecektir.